۱۰ چیزی که درباره قوانین بار هواپیما که باید بدانید

با هزینه های متفاوت ایرلاین های مختلف درباره قیمت ها و قوانین بار هواپیما شاید شما سردرگم شوید که دست آخر هزینه ها به چه صورت محاسبه می شود و کدامیک درست است. در این نوشته با تراولچی همراه باشید تا ۱۰ نکته درباره این قوانین بار همراه هواپیما بخوانید. بعضی از آنها تصور غلطی هستند که توضیحات صحیح آنها در زیر هرکدام نوشته شده است.

۱.اگر چمدانی یا یکی از بارهای همراه شما گم شود شرکت هواپیمایی هزینه ی تمام آن را می پردازد

قوانین بار هواپیما برای مسافران

شما انتظار دارید که خسارت تمام چیزی را که گم کرده اید را از شرکت هواپیمایی دریافت کنید اما محدودیت هایی وجود دارد. در قوانین بین المللی این هزینه برای پروازهای داخلی کشورهای آمریکایی ۲۵۰۰ دلار و برای پرواز های بین المللی بستگی به وزن و همچنین سیاست های مختلف شرکت های هواپیمایی دارد.

مثلا اگر چمدان های شما را چک کرده باشند به ازای خسارت آن هزینه ای متفاوت با وقتی که بدون چک آن سوار هواپیما کرده باشید به شما پرداخت می شود و یا بیمه های مختلفی برای این موارد وجود دارد. برای اطلاعات کامل به سایت شرکت هواپیمایی خود مراجعه کنید.

۲.اگر شما پرواز چند مسیره دارید٬ شرکت هواپیمایی پرواز دوم به صورت اتوماتیک بارهای شما را از شرکت هواپیمایی اول می پذیرد

این نیز تصور اشتباهی است که در پروازهای مختلف با مقاصد و مبدا های مختلف بارها به شکل منظمی انتقال بیابند.در سفر پیگیرانه وضعیت بار خود را بدانید. احتمالا اگر خطایی رخ دهد از آن مطلع باشید. احتمال گم شدن بارهای شما بهرحال وجود دارد.

۳.پذیرفتن بار در ایرلاین های مختلف قوانین یکسانی دارد

شرکت های هواپیمایی بزرگ نسبتا سیاست های مشابه ای برای بار و چمدان های مسافران دارند اما شرکت های هواپیمایی ارزان تر سیاست های متفاوتی دارند و همچنین تغییر نرخ ها به ازای بارهای سنگین تر در شرکت های مختلف نرخ رشد متفاوتی خواهد داشت.

۴.اگر سفر شما با چندین ایرلاین مختلف باشد٬ چمدان شما در پرواز بعدی به صورت خودکار بررسی  شده و انتقال می یابد

همه ی شرکت های هواپیمایی قوانین رزرو بلیط و سیاست های انتقال مسافر بین پرواز های یکسانی ندارند و به این معنی است که در انتقال بین پروازهای مختلف بار خود را برای بررسی برده و کارهای مربوط به آن را برای انتقال به پرواز بعدی پیگیری کنید.

مخصوصا اگر که با پروازهای ارزان قیمت مسافرت می کنید این موارد را به دقت بررسی کنید زیرا سیاست های آن ها شامل چنین مواردی نمی شود. و اگر از مبدا تا مقصد چندین مسیر عوض می شود به هزینه های انتقال بار در هر پرواز دقت کنید که هزینه بار اگر در هر پرواز متفاوت است برای شرکت دوم و سوم از مبدا اول ثبت نشده باشد.

۵.هیچکسی در هواپیما وسایل شما را نمی رباید

شما نمی خواهید فکر کنید که دیگر مسافران و یا خدمه پرواز دزدی از وسایل شما داشته اند اما همیشه افراد بد وجود دارند. اگر شما وسیله ای گرانبهایی را با خود دارید مثل لپ تاپ یا تبلت  بهتر است که در محفظه زیر صندلی در نزدیک خود نگه دارید. برای هر مسافر یا کارمندی راحت هست که به محفظه بالای سر سرزده و وسایل را جابجا کند پس وسایل خود را در دید خود نگه دارید.

۶.بارهای شما به صورت اتوماتیک در زمان تعویض هواپیماها در مسیرهای چندتایی چک-این می‌شوند

این عبارت همیشه درست نیست. اگر پرواز بعدی شما تاخیر دارد٬ زمانی برای شما وجود دارد اما برای بارهای شما این قضیه می تواند صحیح نباشد.برچسب های بارهای خود را بررسی کنید تا ببینید که شماره پرواز آنها ثبت شده باشد و به قسمت خدمات مسافران بروید اگر بار شما در زمان تعویض پرواز هنوز نرسیده است.

۷.اگر می توانید هزینه های اضافی را بپردازید می توانید بارهای بیشتری به همراه خود داشته باشید

بله شرکت های هواپیمایی از ایجاد درآمد بیشتر استقبال می کنند و بارهای اضافی می تواند درآمد های آنها را افزایش دهد. هرچقدر که بارهای شما سنگین تر باشد٬ هزینه ی بیشتری می پردازید فرقی نمی کند شرکت هواپیمایی ارزان قیمتی را انتخاب کرده باشید و یا شرکت بهتری باشد.

۸.فقط بارهای چک-این شده به شدت در گمرک بررسی مجدد می شوند

این عبارت درست نیست. اخیرا در یکی از پروازهای خارجی سگ های گمرک در محل حضور داشتند که علاوه بر بررسی بارهای ثبت شده همه ی بارهای مسافران را بررسی می کردند. اگر لازم باشد حتی ظرف غذای شما را از زیر دستگاه ایکس ری می گذرانند.

۹.اگر در دو فرودگاه مختلف در یک شهر پرواز شما تغییر کند بارهایتان برای شما ترانسفر می‌شوند

متاسفانه باید بارهای خود را خودتان بین دو فرودگاه جابجا کنید. اگر فرودگاه های متفاوتی در یک شهر بین راهی در پروازتان دارید به این نکته توجه کنید که بارهای خود را تحویل گرفته و به فرودگاه بعدی مراجعه کنید.

۱۰.بارهای گم شده ی شما زمانی که پیدا شوند برای شما ارسال می شوند

اگر بار شما در یک پرواز داخلی گم شود شرکت های هواپیمایی اغلب بار شما را در زمان پیدا شدن به شما تحویل می دهند اما در پروازهای بین المللی این قضیه فرق می کند. چون بارها باید از گمرک عبور کند و گمرک باید از شما درباره محتویات بار شما سوال کند. در اغلب موارد بررسی صورت می‌گیرد و برای شما بار ارسال می شود اما اگر نیاز به توضیحات داشته باشد باید به فرودگاه مراجعه کنید.