سیب دماوند

سیب دماوند

سیب از سالمترین خوراکیها و نشانه عشق و باروری، دوستی، زیبایی، خوشبختی، تندرستی، دانایی، خوشی، نیرومندی و … است. اما همه سیب‌ها مثل هم نیستن و اندازه، رنگ، بو و مزه‌ متفاوت در گونه‌های مختلف دارن و انواع سیب پس از مرکبات عمده‌ترین میوه‌‌ پرورشی در سطح دنیا به شمار میرن.

سیب درختی یکی از برند‌های طلایی شهرستان دماوند محسوب می‌‌شه که شاید باورش سخت باشه اما 30 نوع مختلف داره و به همین دلیل یکی از محصولات ارزشمند و با کیفیت این شهرستان به حساب میاد که همیشه مورد توجه تاجران داخلی و خارجی قرار گرفته و  امروزه میشه سیب دماوند رو خیلی از جاهای دنیا دید.

جالبه بدونید که در دماوند سیبهای مختلفی در فصل های تابستون و پاییز برداشت میشه. سیب های تولیدی تابستون با اسامی شفیع آباد، گلاب، عایق الماسی، کهنز و قندک شناخته می شن و در فصل پاییز هم انواع مختلفی مثل سیب شمیرانی، گلشاهی، عباسی مشهد، دریان و اخلمد خراسان برداشت میشه. در بین این فهرست احتمالا سیب گلاب آشناترین نوع سیبی است که با آن روبرو شدین.

پس پیشنهاد میکنیم بدون خرید چند صندوق سیب و پرکردن صندوق عقب ماشینتون، دماوند و نهایتا تهران رو ترک نکنید. در ضمن از خریدن گردو و عسل دماوند هم اصلا غافل نشید.


Deprecated: تابع WP_Query از نگارش 3.1.0 از رده خارج شده! caller_get_posts تاریخ‌گذشته است. به جای آن از ignore_sticky_posts استفاده نمایید. in /home/foroud/domains/foroudtravel.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 6078