دوست دارید در یک سفر نیمی از دنیا را ببینید؟

 

برای سالیان سال، انسانها فرصت داشتنه اند تا سیاره زیبای زمین را کاوش کنند. امروزه با توجه به مشغله های کاری، شما فرصت های زیادی را برای یک سفر خوب ندارید و به همین دلیل باید مقاصد گردشگری خود را با دقت انتخاب کنید. برای اینکار، شما تنها نیستید! تیم تراولچی در کنار شماست تا از محدود فرصت های سفر خود بیشترین استفاده را ببرید. به عنوان یک پیشنهاد، نظرتان درباره ” سفر به نیمی از دنیا ” چیست ؟!

قطعا هنگامی که میخواهید مقصد سفر خود را مشخص کنید، به دنبال مکانی سرسبز و با طبیعتی زیبا به همراه جاذبه های تاریخی و طبیعی میگردید. همچنین، محل اقامت با قیمت مناسب، بازارهای سنتی و پاساژها، رستوران های مناسب با غذاهای لذیذ محلی و ایرانی هم جزو اولویت های شماست، خوشحالیم که بگوییم شما میتوانید همه ی این خواسته ها را در یک سفر برآورده کنید، در یک سفر رویای به اصفهان.

اصفهان که در فرهنگ عامه مردم ما به نصف جهان معروف است، شهری است با قدمت بسیار زیاد در مرکز کشور و به عنوان یکی از نمادهای پادشاهی کهن ایرانی نیز شناخته میشود. وجود بیش از 6000 اثر تاریخی در اصفهان از جمله مساجد، کلیساها، آتشکده ها و بازارهای سنتی و کهن و… اصفهان را به یک قطب گردشگری در میان گردشگران ایرانی و خارجی تبدیل کرده است. اگر به اندازه کافی بخت با شما یار بود که به اصفهان سفر کنید، تیم تراولچی به شما پیشنهاد میکند که حتما به بزرگترین میدان جهان در این شهر حتما سر بزنید. میدان نقش جهان، که به راستی زیبنده ی این نام است، در مرکز اصفهان قرار دارد. این میدان میزبان تعدادی از قدیمی ترین بناهای تاریخی این شهر است و بازار سنتی این شهر نیزدر این میدان واقع شده است. میدان نقش جهان با بیش از 200 حجره احاظه شده است که در این حجره ها شما میتوانید از اجناس سنتی و سوغات اصفهان دیدن کنید و همچنین از غذاهای لذیذ اصفهانی نیز لذت ببرید. در چهار گوشه این میدان، چهار بنای کهن و قدیمی و بسیار ارزشمند که حتما در سفر اصفهان باید از آنها دیدن کنید وجود دارد. مسجد امام در ضلع جنوبی میدان، بنای کاخ عالی قاپو در غرب میدان نقش جهان، مسجد شیخ لطف الله در شرق و دروازه بازار بزرگ اصفهان در ضلع شمالی این میدان قرار دارد. شاید بتوان ادعا کرد گشت و گذار در این میدان و بازار بسیار گسترده آن چند روزی زمان را میطلبد.

در جای جای اصفهان اماکن گردشگری و تفریحی بسیار زیادی وجود دارد، شاید اشاره به همه ی آنها غیر ممکن باشد، هر چه بیشتر در اصفهان گردش کنید، بیشتر پی میبرید که چرا بدین شهر لقب نصف جهان را داده اند. کلیسای وانک در منطقه جلفا که با معماری زیبا و خیره کننده خود میزبان گردشگران  و یکی از عبادتگاه های مسیحیان ساکن اصفهان است، پل سی و سه پل که همه روزه هزاران نفر از ساکنین از روی آن عبور کرده و علاوه بر آنها گردشگران بسیاری از آنجا دیدن میکنند، باغ گلها که بی اغراق میتوان آنرا به عنوان بهشت کوچک اصفهان معرفی کرد نیز یکی دیگر از جاذبه های جذاب و دیدتی اصفهان است. شاید انتخاب چند اثر از آثار متعدد اصفهان کاری بس دشوار باشد ولی در این بین میتوان اسامی دیگری را نیز اضافه کرد، من جمله منار جنبان، شاهکار معماری شیخ بهایی، اثری که پس از گذشت ده ها سال، هنوز هم مایه تعجب و تحسین همگان است، معماری بنا به ششکلی است که، هنگامی که یکی  از مناره ها را تکان دهند، دیگر مناره خود به خود به طور محسوسی شروع به تکان خوردن خواهد کرد ویا تخت فولاد، یکی از کهن ترین قبرستان های ایرانی که در این شهر وجو دارد و یا آتشکده ارمنیان، که در بلندای کوه های این شهر همچنان روشن است.

بدون شک، اصفهان نگینی است در دامان ایران زمین، شهری با آثار باستانی فراوان ، غذاهای لذیذ بومی، مردمانی مهمان نواز که با لهجه شیرین خود از شما استقبال میکنند، آثار باستانی زیبا که چشم هر بیننده ای را به خود جلب میکند، و هزاران دلیل دیگر که شما را قانع میکند که حتما به اصفهان سفر کند. تیم تراولچی مفتخر است که در این سفر به یاد ماندنی در کنار شما باشد و با پیشنهاد ارزان ترین بلیط و با کیفیت ترین پرواز، لذت سفر را برای شما دو چندان کند.