سفر ارزان به اروپا ، معرفی شیوه های ارزان گشت و گذار در اروپا!

سفر-ارزان-به-اروپا

 

بعد از رزور بلیط برای سفر به اروپا، حالا نوبت این است که بدانیم چه طور در خود اروپا به صرفه و راحت تر سفر کنیم. سفر به اروپا سفر به قاره ایست که در کنار آثار و تمدن باستانی، نمودی از دنیای توسعه یافته است. حتی با وجود افت یورو در سالهای گذشته، کماکان سفر به اروپا میتواند برای شما حسابی گران تمام شود. در سالهای اخیر سفر ارزان به اروپا امکان پذیرتر شده است، همین مسئله شاید باعث شود شما نتوانید به راحتی انتخاب درستی بین آنها داشته باشید. از سفر با قطار و هواپیما گرفته تا اتوبوس و حتی هیچهایک! دانستن شیوه جابجایی در قاره سبز تا حد زیادی نوید بخش یک سفر ارزان به اروپاست.

در این مطلب قصد داریم با عنوان کردن 7 روش جابجایی در اروپا، تا حد زیادی اطلاعات و دانسته های شما را در خصوص سفر به اروپا کامل تر کنید. کسب تجربه همواره شیرین بوده، اما سفر با دانش قبلی و کسب تجربه، به نظر روش بهینه تری در گذراندن وقت و صرف هزینه هاست.

 

مگا باس Megabus

سفر-ارزان-به-اروپا

 

برای سفر در جزیره انگستان و یا حتی سفر از لندن به شهرهای دیگر اروپا مثل پاریس یا آمستردام مگاباس شرکتی ست که پیشنهادات خوب و درواقع به صرفه ای برای شما دارد! برای سفر در مسیرهای پرطرفدارتر بهتر است از حدودا یک ماه قبل رزرو انجام دهید، با انجام اینکار گزینه های بسیار ارزانی را برای سفر در جزیره پیش رو خواهید داشت. با رزور بلیط میتوانید با هزینه واقعا ارزان حدودا یک پوندی در مسیرهای سرتاسر بریتانیا (انگلستان، ولز، اسکاتلند) سفر کنید. اما اگر در خصوص رزور بلیط سهل انگاری کنید به احتمال زیاد باید گزینه های حدودا 20 پوندی دیگری را متحمل شوید.

مگاباس در واقع ارزان ترین روش برای سفر در انگلستان است و جدیدا یکی از ارزان ترین روش ها برای سفر به شهرهای دیگر اروپا. برای مسیری مانند پاریس و آمستردام با رزور بلیط احتمالا مجبور به پرداخت چیزی در حدود 10 پوند هستید!

 

Busabout

سفر-ارزان-به-اروپا

 

شاید تابحال اسم Busabout را نشنیده باشید. یکی از روش های جالب برای گشت و گذار بین شهرهای معروف اروپا استفاده از سرویس های این شرکت است. برای استفاده از آنها اصولا نیازی به رزور بلیط نیست و شما حتی میتوانید هزینه ها را در طول سفر بپردازید. یکی از گزینه های جالب برای سفر با این سرویس، امکان خرید بلیط 9 روزه با امکان توقف در 9 مقصد مختلف است! برای مثال شما میتوانید با انتخاب 9 شهر، سفر خود را آغاز کنید و با هزینه ای در حدود 699 دلار در هرکدام از شهرها که خواستید توقف کنید. این به این معنی ست که شما حدودا به ازای هر جابجایی 72 دلار پرداخت میکنید. تنها مساله این است که اگر قصد دارید شهرهای اطراف هر مقصد توقف را ببینید باید خودتان برای رسیدن به آنها روشی را انتخاب کنید. در واقع بیشتر مقصدهای خطوط Busabout شهرهای اصلی و پرتردد است.

 

ایرلاین های ارزان یا به اصطلاح Budget Airlines

سفر-ارزان-به-اروپا

 

یکی از راه های شرع و ارزان سفر در اروپا خرید و رزور بلیط از هواپیمایی های ارزان اروپاست. این هواپیمایی ها با پیشنهاد قیمتهای بسیار رقابتی و انعطاف پذیر گاهی به طور جد، ارزان ترین روش برای رفتن از شهری به شهر دیگر هستند. برای مثال سفر از پورتو به بارسلونا با چیزی در حدود 25 دلار، گزینه ایست که هر مسافری را وسوسه میکند! و یا 30 دلار به ازی پرواز از لندن به آمستردام یک موفقیت بزرگ در صرفه جویی هزینه و زمان شما در سفر ارزان به اروپا ست. کمپانی های مثل Transavia، EasyJet، Ryanair و Vueling معمولا گزینه های بسیار ارزانی برای سفر هوایی در اروپا هستند.

روزو بلیط از حدود یک ماه قبل به خودی خود یکی از راههای سفر ارزان به اروپا است. دقت کنید که بسیاری از این خطوط هوایی ارزان هزینه های خود را بر اساس درصد کمی از فروش بلیط تامین میکنند، پس قبل از رزور و پرواز حتما تمام قوانین آنها را بخوانید. بر فرض امکان دارد بابت بار و یا هرچیز دیگر هزینه های دیگری به شما تحمیل شود و یا مثلا در صورت کنسل کردن بلیط احتمالا مبلغ زیادی به شما باز نگردد. اما به هرحال اگر بی دردسر و سبک سفر میکنید، این ایرلاین های گزینه های خوبی برای تحقق سفر ارزان به اروپاست.

 

Eurail

سفر-ارزان-به-اروپا

 

قطار یکی از راه های ارزان و راحت سفر در دنیاست. مخصوصا در اروپا کیفیت، سرعت و قیمت خوب قطارها باعث شده به یکی از گزینه های خوب برای مدیریت هزینه و زمان در سفر ارزان به اروپا تبدیل شود. هرچند که انتخاب مسیر هایی عبور از چند کشور در شب تا حدی این قیمت ها را بالاتر میبرد اما در سایر زمان ها مقایسه قیمت آن با روش های دیگر جابجایی در اروپا به نظر به صرفه تر می اید. این کرایه ها برای گذر از کشوری به کشور دیگر میتواند چیزی در حدود 100 دلار باشد.

سفر با قطار یکی از آن روش هایی ست که میتوان با آن حسابی پول ذخیره کرد. به جای هزینه های گزاف با وسایل نقلیه ای دیگر، انتخاب خطوط ریلی علاوه بر امن بودن نوید بخش سفر ارزان به اروپا هم خواهد بود.

 

یورولاین Eurolines

سفر-ارزان-به-اروپا

 

در اروپا اتوبوس بسیار ارزان تر و به صرفه تر از قطار است. برای سفر در هر کشور اروپا میتوان از خطوط اتوبوس رانی آن کشور استفاده کرد و برای سفر در سرتاسر قاره یکی از گزینه های خوب سفر Eurolines است.

Eurolines گسترده ترین خدمات حمل و نقل با اتوبوس را در سرتاسر اروپا ارائه میدهد و به شما این امکان را میدهد تا به بسیاری از شهرهای این قاره زیبا سفر کنید. سفر شما از برلین به پاریس چیزی در حدود 100 دلار آب میخورد، این در حالیست که رزور دقیقه نودی قطار برای همین مسیر چیزی در حدود 248 دلار هزینه دارد! سفر با اتوبوس چالش های خود را هم دارد، برفرض در مقایسه با قطار ساعت ها نشستن در یک راهرو تنگ گزینه چندان خوبی نیست. بسیاری تصمیم میگیرند با کمی هزینه ی بیشتر قطار را انتخاب کنند اما اگر شما تصمیم دارید با بودجه محدودی سفر کنید، اتوبوس به نظر گزینه چندان بدی هم نمی آید!

 

BlaBlaCar!

 

یکی از راه های ارزان و جالب سفر در اروپا استفاده از روشی ست که در آن مبنا بر اشتراک گذاشتن هزینه هاست. با سر زدن به وب سایت BlaBlaCar میتوانید گزینه های جذابی برای سفر در سرتاسر اروپا پیدا کنید. با اینکار علاوه بر ذخیره پول برای ادامه سفر این شانس را دارید تا با افراد ماجراجو و اهل سفر هم بیشتر آشنا شوید.

در واقع در این روش هزینه های سفر با ماشین شخصی از شهری به شهر دیگر بین چند نفر تقسیم میشود. با انتخاب این گزینه این شانس را دارید که علاوه بر ذخیره پول خود، مناظر شهرها و روستاهای زیادی را در طول مسیر رصد کنید و با افراد محلی بیشتر آشنا شوید. قطعا بخشی از هدف سفر شما همین است. شناخت مردم و دیدن جاهایی فراتر از شهرهای مرکزی و شلوغ! برای این کار وب سایت های زیادی هستند که به شما کمک میکنند همسفران و شیوه سفر با هزینه اشتراکی را پیدا کنید. برای مثال حتما به وب سایت Gumtree سر بزنید.

 

هیچ هایک

سفر-ارزان-به-اروپا

 

بهترین راه برای سفر ارزان به اروپا این است که بابت آن هیچ پولی نپردازید! هیچ هایک یا سفر رایگان با ماشین های شخصی همان گزینه است که خوشبختانه مسافران زیادی در سرتاسر اروپا به آن مشغول اند! اگر قصد تجربه ی سفر ارزان به اروپا را دارید حتما به هیچ هایک فکر کنید. قرار نیست شما تمام طول سفر را هیچ هایک کنید . اما بر فرض اگر در پاریس هزینه های شهری شما بیشتر از آن چیزی شد که تصورش را میکردید بد نیست این هزینه را در جاده جبران کنید!

و یا احساس میکنید گشت زنی در یکی از شهرها در طول سفر هزینه ای بیشتر از آنچه فکر میکنید برای شما خواهد داشت، پس بد نیست با هیچ هایک در یکی دو روز آینده آن هزینه ها را جبران کنید! برای هیچ هایک کردن لازم است کمی مغزتان را بکار بگیرید و هر ماشینی که سر راه شما ایستاد را سوار نشوید! برای اینکار باید کمی مذاکره کردن را از قبل تمرین کرده باشید و همچنین بتوانید منظور خود را با کالمات ساده بیان کنید. در هیچهایک معجزه لبخند را فراموش نکنید، کسی دوست ندارد یک مسافر خسته و اخمو را مفت و مجانی سوار کند!

 

بهترین راه برای سفر ارزان ارزان به اروپا اتوبوس ها و خطوط هوایی به صرفه و یا به اصطلاح budget airline هستند. اما نکته اصلی در اینجاست که رزرو زود هنگام و یک ماه قبل اتوبوس، قطار و یا هواپیما قیمت آن را بسیار ارزان تر از چیزی میکند که تصورش را می کنید! بلیط دقیقه نودی قطار و اتوبوس ها هزینه ای حدودا دو برابری برای شما در پی دارد.

اگر هم از آنهایی هستید که دائما در سفر هستند و چیزی بیشتر از یک سفر چند هفته ای در پیش دارید، بد نیست به طرح های تخفیفی چند ماهه و یا فصلی در خصوص بلیط قطارها و اتوبوس ها نگاهی بیندازید. به خاطر داشته باشید، هرچه سفر شما طولانی تر باشد به معنی این است که باید حرفه ای تر سفر کنید.