جزیره ناز

در مجاورت قشم 4 جزیره كوچكتر هنگام، لارك، هرمز و ناز را در تنگه استراتژیك هرمز قرار داره که شاید از میان همه آنها جزیره ناز که در 22 كیلومترى شهر قشم هست جذاب تر و دیدنی تر باشد. جزیره ناز از دو جزیره کوچک تشکیل شده که بومیان منطقه به این دو جزیره، «دو کرده» می‌گویند. در این جزیره کسی سکونت نمی‌کند و فقط ماهیگیرهای محلی چند سایبان و مکان استراحتگاه در آن ساخته‌اند.

شاید پیاده‌روی و قدم زدن در دل دریا تجربه بكری باشد كه كمتر كسی از ما تجربه‌اش كرده باشه و اینجا جایی هست که میتونید این تجربه منحصربفرد رو بدست بیارید.

دلیلشم اینه که کف این جزیره کاملاً مسطحه و ساحل شنی نداره و اطرافش با دیواره‌هاى صخره‌اى که ارتفاع آن به 5 تا 10 متر می‌رسد، پوشیده شده. در زمان جزر با پس‌روى کامل آب دریا، براى مدت کوتاهى باریکه‌اى از خشکى جزیره ناز به ساحل قشم را متصل مى‌ كند.

با این که زمان وقوع این اتفاق کوتاهه اما در همین مدت هم میشه با رفتن به بلندای جزیره ناز، تنگه هرمز، جزیره لارک، زیبایی‌های پهنه آبی خلیج فارس را تماشا کرد.  در واقع اینجا تنها محلیه که با پای پیاده و یا با خودروی شخصی می تونید تا فاصله یک کیلومتری به داخل آبهای نیلگون خلیج فارس پیشروی کنید. فقط دقت کنید که آب بزودی بالا خواهد آمد و با بالا آمدن آب دریا، با صحنه‌ای هیجان‌انگیزتر روبرو میشید چراكه خودتونو در پهنه‌اى از آب دریا بدون وجود جاده‌اى براى خروج از آن گرفتار مى‌بینید و می‌توانید بدون نگرانى از این شرایط تا جذر مجدد آب به تماشاى قسمت‌هاى مختلف جزایر ناز و همه زیبایى‌هایش بنشینید. فقط اگر دریا شما را با خودش به ناكجاآبادش نبره شانس آوردین…

راستی صدف های رنگارنگ، عروس های دریایی و بچه خرچنگ ها كه هنوز سخت پوست نشده اند و موج دریا آنها را به ساحل آورده، در ساحل ناز منتظرتان هستند! اگر تصمیم گرفتید تنی به آب بزنید، حواستون به عروس‌های دریایی گزنده هم باشد. گزش این جانوران شفاف تا چند روز پوست شما را می‌سوزاند.

تا یادمان نرفته بگوییم اگر اهل غواصی هم هستید سایت‌هاى بكر و منحصر به فرد براى غواصى هم در همین محدوده هست…